Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5823 přečtení
Doprava v Helsinkách
Přidáno dne: | 4026 přečtení
Doprava v Moskvě
Přidáno dne: | 2989 přečtení
Doprava v Sydney
Přidáno dne: | 4154 přečtení
Doprava v Amsterdamu
Přidáno dne: | 4874 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Doprava v Londýně

londyn8.jpg

Veřejná doprava v Londýně je hodnocena v rámci Evropy velmi dobře. Za průjezd centrem Londýna se platí mýto, proto je dobré používat veřejnou dopravu. Druhou možností je používání taxíků, ale ty jsou dražší. Při návštěvě Londýna se vyplatí používat Oyster Card.

Oyster Card je vlastně slevová karta. Můžete ji zakoupit v  každé stanici metra nebo na každém nádraží. Poskytuje slevu na metro, autobusy i vlaky. Při aktivaci zaplatíte vratnou zálohu £ 3.00, a potom si už stačí jen dobíjet kredit. Díky Oyster Card získáte slevy i na vstupné na některé atrakce.

 

V případě zájmu o OYSTER CARD musíte kliknout na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com nezabezpečuje uvedené služby.

 

Autobusy

Autobusová síť v Londýně je přehledně značená. Dopravný podnik vám poskytne zdarma mapy  města a jednotlivých částí s vyznačenými trasami autobusových linek. Přes den jezdí autobusy přibližně každých 5 až 10 minut. Na důležitých trasách jezdí i noční autobusy, ty mají stejné označení jako denní linky jen před číslem se nachází písmeno N (např. N13).

Po Londýně jezdí sttaré tradiční autobusy – double-decker (RouteMaster), ty však už začínají postupně nahrazovat modernější červené autobusy - poschoďové double-deckre. Existuje ještě jeden typ autobusů, a to moderní jednoposchoďové autobusy.

 

Kola

Po Londýně se můžete pohybovat i na kole. Na kole můžete jezdit v jízdním pruhu pro autobusy, no někde jsou i speciální úzké pruhy pro cyklisty. Cyklisti nemusí platit mýtné při vstupu do centra. Na stanicích metra můžete zdarmo získat cyklistické mapy, řadu užitečných rad pro cyklisty v Londýně najdete na stránce www.lcc.org.uk

 

Metro

Lístek na metro si je třeba zakoupit dopředu na stanici metra u okénka nebo v automatu, nedá se koupit přímo v metru. V automatu je možné platit i platební kartou. Ceny jsou stanoveny podle zón. Na denný lístek můžete jezdit neomezeně během dne, na zóny 1 – 2 stojí 6 £, na všechny zóny stojí 12 £.  Denní lístek platí zároveň i na autobusovou síť v Londýně.

 

Auto

Při cestě autem je potřeba si uvědomit, že v Londýně se jezdí vlevo. Doprava autem po Londýně však bývá komplikovaná dopravními zácpami a pomalým provozem. Při vjezdu autem do centra se platí mýtné. Pokud se však rozhodnete jezdit po Londýně autem, existují tu samozřejmě autopůjčovny, doporučuje se mít pojištění.

 

Lodní doprava

Svoji tradici má v Londýně i lodní doprava, která se soustřeďuje na Temži a menší vodní zákoutí. Známé jsou vyhlídkové plavby po Temži.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Londýna:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 546,-  546,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent