Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Muzea a galerie ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5114 přečtení
Muzea a galerie v Moskvě
Přidáno dne: | 5280 přečtení
Muzea a galerie v Sydney
Přidáno dne: | 3208 přečtení
Muzea a galerie v Amsterdamu
Přidáno dne: | 5703 přečtení
Muzea a galerie ve Washingtonu
Přidáno dne: | 6310 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Muzea a galerie v Londýně

Národní galerie
Národní galerie

Nabídka londýnských muzeí a galerií je skutečně velmi pestrá. Každý si tu přijde na svoje a objeví zde, to co ho nejvíce zajímá. Nechte se inspirovat touto menší nabídkou londýnských muzeí a galerií.

Britské muzeum

Britské muzeum je jedním z největších a nejvýznamnějších muzeí historie a kultury. Bylo založeno v roce 1753   a jeho základem se stala sbírka lékaře a vědce sira Hanse Sloana. Muzeum bylo zpřístupněno pro veřejnost 15. ledna 1795. Obsahuje více než sedm miliónů předmětů ze všech kontinentů dokumentujících historii lidstva od počátku až do současnosti. Můžete zde obdivovat např. Rossetskou desku, egyptské mumie, sochu Moai z Velikonočního ostrova a řadu dalších exponátů.  Vstup do muzea je volný. Více informací získáte zde.

 

Muzeum voskových figurín

Muzeum založila Madam Tussuad, která původně pracovala jako hospodyně pro doktora Filipa Curtiuse,  lékaře schopného vytvářet voskové modely, který to naučil i ji. V roce 1765 doktor Curtius vytvořil voskovou figurínu Marie Jean de Barry, milenky Ludvíka XV. Odlitek je nejstarším vystavovaným exponátem. V muzeu se můžete vyfotit s prezidenty, politiky, papežem, hudebníky, herci, sportovci a dalšími významnými osobnostmi. Více informací najdete zde.

 

Science muzeum

Muzeum bylo založeno v roce 1857, obsahuje dnes více než 300 000 předmětů a je koncipováno tak, aby návštěvníci snadněji pochopili vědu minulosti a současnosti. Součástí sbírek je např. Stephensonova první parní lokomotiva, první tryskový motor, historické parní stroje, počítače, letadla, vrtulníky, kosmické rakety,  přistávací modul kosmické lodi Apollo, model DNA a řadu dalších. Více informací najdete zde.

 

Národní galerie

Tato galerie obsahuje sbírku obrazů západoevropských malířů z období let 1250 až 1900, galerie vlastní asi 2000 obrazů. Její návštěva nadchne všechny milovníky umění. Obrazy jsou seřazeny podle období. Gotické skvosty najdete v křídle Sainsbury, renesanci v západním křídle, Rubens, Rembrandt a Murillo jsou v severním křídle, Gainsborough, Constable, Turner, Hogarth a impresionisti jsou ve východním křídle. Můžete zde obdivovat i Slunečnice Van Gogha. Více informací získáte zde.

 

Old Operating Theatre Museum

Toto unikátní muzeum je umístěno v podkroví kostela sv. Tomáše, na původním místě nemocnice. St Thomas. Podkroví bylo v 19. století využíváno k chirurgickým zásahům a operacím bez anestetik a antiseptik. V původním operačním sále jsou k vidění původní chirurgické nástroje, středověká léčiva, a provádějí se tu názorné ukázky středověké medicíny. Více informací najdete zde.

 

Victoria & Albert Museum

Muzeum se specializuje na aplikované a dekorativní umění a bylo založeno v roce 1852, po úspěchu výstavy v roce 1851. Muzeum obsahuje rozsáhlé sbírky evropského, indického, čínského, korejského a islámského dekorativního umění. Obsahuje výstavní sály pro sochy, sklo, bižuterii, zbraně kostýmy, hudební nástroje, keramiku, nábytek, fotografie apod. Je zde na 4 milióny exponátů. Více informací získáte zde.

 

Whitechapel Art Gallery

Tato galerie patří k nejzajímavějším v Londýně, je zaměřena na vzdělání a aktivity přesahující hranice běžných činností zajišťovaných uměleckými galeriemi. Vystavuje díla současných autorů, ale konají se zde i nejrůznější akce. Pro více informací klikněte sem.

 

Museum of London

Toto muzeum se zabývá historií Londýna od paleolitu po současnost. Bylo otevřeno v roce 1970. Více informací získáte zde

 

National Portrait Gallery

Sbírky této galerie obsahují portréty významných postav britské historie. Kolekce obsahuje i fotografie, karikatury, obrazy, kresby a sochy. Galerie byla otevřena v roce 1856. Pro více informací klikněte sem.

 

Tate Modern

Je brtitské národní muzeum moderního umění. Patří mezi nejúspěšnější galerie moderního umění na světě. Galerie je umístěna v přestavěné budově bývalé elektrárny. Více informací získáte zde.

 

Royal Observatory, Greenwich (Královská greenwichská observatoř)

Královská observatoř byla zřízena roku 1675 králem Karlem II. Budovou prochází nultý poledníkustanovený roku 1851 a přijatýna mezinárodní konferenci roku 1884. Původně byla jeho poloha vyznačena na dvoře observatoře mosazným páskem, později páskem z nerezové oceli a od 16.12.1999 silným zeleným laserovým paprskem osvětlujícím londýnské noční nebe. Jedinečnost nultého poledníku spočívá v tom, že jednou nohou se můžete postavit na východní polokouli a druhou na západní polokouli. V současné době se v budově nachází muzeum astronomických a navigačních přístrojů.Pro více informací klikněte sem.

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Londýna:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
New York Vídeň [obousměrná] let s přestupem 7 999,-  7 999,- 
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 953,-  953,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent