Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Krátká historie Londýna

londyn20.jpg

Londýn je město s bohatou historií. Udělejme si velice krátkou exkurzi do jeho dějin.

Londýn založili u řeky Temže v roce 43 našeho letopočtu Římané (legie císaře Claudia) a jeho původní název byl Londinium. V roce 54 př.n.l. sice Julius Caesar přišel do Británie a napadl keltský kmen nedaleko budoucího Londýna, ale sám zde žádnou osadu nezaložil. Do roku 100 n.l. Londinium překonalo svým významem Colchester, ve 2. století zde žilo cca 60 000 obyvatel.

Římané postavili kolem roku 200 n.l. první ochranné hradby okolo osady Londinium. Římské legie byly po roce 410 staženy z území britských ostrovů, protože na Řím zaútočily barbarské kmeny. Po odchodu Římanů se město sice zmenšilo, ale stalo se z něj bohaté obchodní centrum těžící ze svého přístavu na Temži., ale díky tomu se stal i terčem útočníků.

Anglové a Sasové - germánské kmeny ze severozápadního Německa založily několik království v blízkosti Londýna a město si podmanily. V roce 851 Londýn napadli a dobyli Vikingové. Král Alfréd později s Vikingy uzavřel mír. Za vlády anglosaských králů město vzkvétalo, stalo se z něj významné obchodní a politické centrum.

V roce 1066 skončila éra anglosaská Anglie a zemi začali ovládat normanští vojáci a správci.  Vilém Normanský nechal postavit Tower of London. V letech 1077 – 1136 bylo v Londýně postaveno 13 klášterů a 126 opatství! V období 1348 – 1350 postihly Londýn těžké časy - morové epidemie usmrtily více než polovinu populace Londýna. V roce 1485 byl Westminster uznáván jako sídlo královské rodiny, zatímco v City zase postupně začal vzkvétat obchod. 

Od roku 1547 zasedal ve Westminsterském paláci Parlament. Tudorovci a hlavně královna Alžběta I. vybudovala z Londýna důležité obchodní centrum. Královna Alžběta I. zřídila i divadlo.

Za nepříliš úspěšné vlády Stuartovců docházelo k neustálým rozporům mezi katolíky a protestanty.

V letech 1665-66 zasáhl město znovu mor. Další velkou katastrofou byl i rozsáhlý, který zničil část City, obnova trvla více než 10 let.

Během 18. století se Londýn rozrůstal a vzkvétal, v 19. století se Londýn stal centrem říše, která se rozšiřovala do celého světa. Londýn  byl největším městem světa v letech 1831 až 1925. Populace v Londýně dosáhla více než 6 miliónů obyvatel a přestože bylo město bohaté mělo problémy s dopravou, dodávkami vody, kanalizací apod.  V roce 1829 vznikla první veřejná doprava, první železnice byla otevřena v roce 1836. Do města se stěhovali lidé z celého světa, začaly vznikat chudinské čtvrtě. Ve 30. letech 19. století byl už Londýn tak přelidněn, že se hygienická struktura zhroutila a začaly se objevovat nemoci jako neštovice, cholera a tyfus, což vedlo k vybudování kanalizačního systému.

V posledních sto letech se na největší změně Londýna podepsala německá Luftwaffe, která ho bombardovala během 2. světové války. Během bombardovaní přišlo o život více jak 30 000 londýnských obyvatel a bylo zničeno množství budov.

V 50-tých až 70-tých letech nastala novodobá výstavba vybombardovaných míst.

V červenci 2005 na tři stanice podzemní dráhy a autobus zaútočili islámští teroristé. O život přišlo 33 lidí. Velkou a zajímavou událostí Londýna bude určitě uspořádání Olympijských her v roce 2012.

Vyberte si levné letenky do Londýna:


Špeciální ponuka letenek

Kam Odkud Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Londýn Bratislava [obousměrná] Wizz Air 1 046,-  Výběr termínů
Londýn Bratislava [jednosměrná letenka] RyanAir 685,-  Výběr termínů
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent